20 Years after the oviedo convention on human rights & biomedicine

Διεθνές Συνέδριο 20 years after Oviedo Convention on Human Rights and Biomedicine, 8-9 Δεκεμβρίου 2017, Ιατρικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης

Το συνέδριο για τον εορτασμό της 20ής επετείου (1997-2017), μετά την υπογραφή της Σύμβασης του Οβιέδο για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα και τη Βιοϊατρική του Συμβουλίου της Ευρώπης, φιλοξενήθηκε στη Θεσσαλονίκη, στην αίθουσα του Ιατρικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης και διοργανώθηκε από κοινού από το Εργαστήριο Μελέτης Ιατρικού Δικαίου και Βιοηθικής (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Νομική Σχολή) και του Ιατρικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης, καθώς και του Πανεπιστημίου Erasmus του Ρόττερνταμ (Ολλανδία) και του Πανεπιστημίου της Κανταβρίας (Ισπανία). Το συνέδριο ήταν διεθνές και ως εκ τούτου, πραγματοποιήθηκε αποκλειστικά στην αγγλική γλώσσα.

Επίσημη ιστοσελίδα του Συνεδρίου:

Πρόγραμμα Συνεδρίου